Strona główna > Zespół
Zespół
Maria Mazek
ginekolog
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Aktualnie pracuje w Szpitalu Specjalistycznym ,,Inflancka” w Oddziale Ginekologicznym, Bloku Porodowym i Oddziale Położniczym oraz w Oddziale Endokrynologii Ginekologicznej. Staże i praktyki odbywała m.in. w szpitalu Cavale Blanche CHU Brest ( Francja) oraz State Univeristy at Buffalo (USA). Zajmuje się prowadzeniem ciąży, diagnostyką USG, profilaktyką, antykoncepcją, zaburzeniami miesiączkowania, problemami pacjentek w okresie menopauzy. Szczególnie interesuje się perinatologią i patologią ciąży oraz ultrasonografią. Pracuje także jako badacz przy badaniach klinicznych nowych leków.
Daria Kuchnowska
ginekolog
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku lekarskim. Aktualnie w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii w Klinice Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii przy ul. Żwirki i Wigury - ośrodku o III stopniu referencyjności - gdzie zdobywa doświadczenie w zajmowaniu się pacjentkami zarówno w ciąży fizjologicznej jak i powikłanej patologiami matki oraz płodu. Stale poszerza swoją wiedzę na kursach oraz konferencjach, aby prowadzić opiekę nad pacjentkami zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną. Podczas wizyty skupia się na komforcie pacjentek oraz dokładnym omówieniu problemu.
Dr n. med. Sylwia Dąbkowska
ginekolog
Specjalista położnictwa i ginekologii, członek Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Starszy Asystent Oddziału Położnictwa i Patologii Ciąży w Warszawskim Instytucie Zdrowia Kobiet. Posiada uprawnienia do wykonywania prenatalnej diagnostyki ultrasonograficznej. W swojej praktyce lekarskiej zajmuje się prowadzeniem ciąży, ginekologią, profilaktyką nowotworową, badaniami USG w ginekologii i położnictwie, diagnostyką prenatalną płodu, antykoncepcją.Tytuł doktora nauk medycznych uzyskany w roku 2023.
Certyfikat Fetal Medicine Foundation – FMF
Certyfikat IOTA uprawniający do ultrasonograficznej oceny zmian w jajnikach

Magdalena Błońska
ginekolog
Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalizuję się w zakresie położnictwa i ginekologii w Warszawskim Instytucie Zdrowia Kobiet. W ramach mojej specjalizacji zajmuję się profilaktyką i leczeniem schorzeń ginekologicznych: mięśniaków macicy, endometriozy, nieprawidłowych krwawień macicznych, zaburzeń miesiączkowania, polipów szyjki i trzonu macicy, infekcji intymnych, zaburzeń statyki narządu rodnego, nietrzymania moczu, poradnictwem antykoncepcyjnym, zakładaniem wkładek wewnątrzmacicznych oraz prowadzeniem ciąży. Regularnie aktualizuję swoją wiedzę w ramach kursów i szkoleń z zakresu ginekologii i położnictwa w Polsce oraz za granicą. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Szczególnie interesuję się ginekologią operacyjną oraz diagnostyką i leczeniem endometriozy. W swojej codziennej praktyce kładę nacisk na indywidualne i holistyczne podejście do pacjentki. Przeprowadzam również konsultacje w języku angielskim i niemieckim.
Michał Niesterczuk
ginekolog
Nazywam się Michał Niesterczuk i jestem specjalistą położnictwa i ginekologii. Na codzień pracuję w Warszawskim Instytucie Zdrowia Kobiet w Warszawie przy ul. Inflanckiej 6 gdzie sukcesywnie zdobywam doświadczenie zawodowe. Poza macierzystym Szpitalem pracuję również w Szpitalu świętej Anny w Piasecznie. W ramach codziennej praktyki zawodowej zajmuję się: prowadzeniem ciąż, doborem odpowiedniej antykoncepcji hormonalnej, diagnostyką chorób piersi, leczeniem schorzeń ginekologicznych, wykonuję badania ultrasonograficzne, poradnictwo przedkoncepcyjne, przeprowadzam wizyty kontrolne wraz z pobraniem cytologii szyjki macicy. Jako lekarz staram się zawsze stosować wybraną metodę leczenia w oparciu o indywidualne podejście do każdej pacjentki. Swoich pacjentów otaczam stałą opieką, którą poprzedza zawsze gruntowny wywiad oparty na możliwym zrozumieniu sytuacji drugiej strony.
Aleksander Adamiec
Pediatra
Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Odbywa szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pediatrii w Klinice Pneumonologii, Alergologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul. Żwirki i Wigury 63A w Warszawie. Jest członkiem Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej (EAACI), bierze aktywny udział w pracach grupy roboczej „Task Force on Preschool Wheeze”, której zadaniem jest sformułowanie europejskich wytycznych diagnostyki i leczenia świszczącego oddechu u dzieci w wieku przedszkolnym. Jest studentem Szkoły Doktorskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie realizuje projekt analizujący rolę eozynofilii krwi obwodowej w przewidywaniu rozwoju astmy u dzieci. Jest autorem i współautorem artykułów publikowanych w renomowanych, zagranicznych czasopismach naukowych, występował i zdobywał nagrody na licznych konferencjach i zjazdach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Pracując w szpitalu klinicznym ma okazję sprawować opiekę nad najciężej chorymi pacjentami oraz rozwijać umiejętności z zakresu diagnostyki i leczenia bronchoskopowego. W pracy z pacjentem kieruje się zasadą budowania relacji partnerskiej z dzieckiem i jego rodzicami. Prywatnie muzyk z zamiłowania, miłośnik sportu, w szczególności gier zespołowych, nowoczesnych technologii, oraz kultury Japonii.

Paula Kośla
Pediatra
Szkolenie specjalizacyjne odbywałam w Klinice Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Mam doświadczenie w leczeniu dzieci i młodzieży w przychodniach publicznych, a także w oddziałach nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. Praca lekarza jest dla mnie powołaniem. Rodzice moich Pacjentów wiedzą, że zawsze mogą na mnie liczyć, a mój telefon jest dla nich czynny 24 godziny na dobę. Stawiam na naturalne metody leczenia i zdrowy rozsądek, ale jako mama dwójki dzieci sama doskonale wiem, że czasami trzeba działać w sposób zdecydowany. Moja rola nie kończy się na wypisaniu recepty – czynnie biorę udział w procesie leczenia, które dobieram w sposób indywidualny. Praca z najmłodszymi pacjentami to moja pasja.

Piotr Majcher
Radiolog/ Ultrasonografista
Doświadczenie i tytuł specjalisty radiologii zdobyte w Zakładzie Radiologii Pediatrycznej Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM w Warszawie, gdzie nadal pracuję wykonując badania obrazowe u dzieci we wszystkich technikach i wskazaniach. Specjalizuje się w radiologii w szczególności w ultrasonografii dzieci i młodzieży. Poza pracą kliniczną prowadzi również działalność dydaktyczną - jest asystentem na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i prowadzi zajęcia w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego dla lekarzy z całej Polski.

Joanna Grzeszczuk
Radiolog/ Ultrasonografista
Jestem absolwentką II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie jestem w trakcie specjalizacji z Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, którą częściowo odbywałam w Instytucie "Centrum Zdrowia Matki Polki" w Łodzi, a kontynuuję w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Wykonuję różnego rodzaju USG, w tym USG piersi. Przyjmuję dzieci i dorosłych. Zajmuję się diagnostyką chorób piersi, chorób wieku dziecięcego, noworodków i niemowląt, pacjentów onkologicznych i internistycznych. Jestem członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego od 2020 roku. Posiadam ukończone kursy w ramach specjalizacji oraz poszerzam swoją wiedzę na szkoleniach, zjazdach i konferencjach, m.in.: - "Szkoła Radiologii" Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego; - II Rzeszowskie Dni Ultrasonograficzne PTU 2023; - 43. Kongres PLTR we Wrocławiu 2023.

Marta Cieplak
Radiolog/ Ultrasonografista
Absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie specjalizacji z Radiologii i diagnostyki obrazowej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Posiada certyfikat umiejętności w zakresie diagnostyki ogólnej USG. Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz European Society of Radiology. Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach ogólnopolskich i zagranicznych, m.in. w zakresie diagnostyki raka piersi.

Valeriia Sosnovska
Ultrasonografista
Absolwentka Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego im. Daniela Halickiego. W Ukrainie ukończyła specjalizację z radiologii. Zajmuje się ultrasonografią. Posługuje się językiem polskim, angielskim, rosyjskim oraz ukraińskim. Członek Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Nieustannie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych konferencjach oraz warsztatach i kursach z zakresu ultrasonografii w Polsce i za granicą.

Krzysztof Żochowski
Psychiatra
Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Aktualnie w trakcie odbywania szkolenia specjalizacyjnego z psychiatrii. W swojej karierze pracował m.in. w Oddziale Pediatrycznym, przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Nocnej i Świątecznej Opiece Lekarskiej. Uczestniczył w organizacji konferencji naukowych z ramienia Studenckiego Koła Naukowego Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Posiada wiele pasji i zainteresowań – jest m.in. autorem książki „Opowiadania Anatomiczne” przeznaczonej dla dzieci oraz czynnym instruktorem harcerskim w Skautach Europy.

dr n. med. i n. o zdr. Justyna Jurczewska
dietetyk
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku dietetyka. Swoje doświadczenie zdobywała w czasie licznych praktyk w warszawskich szpitalach oraz w gabinetach dietetycznych. Autorka publikacji naukowych, uczestnik konferencji naukowych z zakresu dietoterapii chorób oraz edukator żywieniowy dzieci i młodzieży w zakresie prawidłowej diety na etapie wzrastania i dojrzewania. W pracy z pacjentem stawia przede wszystkim na indywidualne podejście. Zalecenia oraz plany żywieniowe układa biorąc pod uwagę aktualny stan zdrowia pacjenta, wyniki badań laboratoryjnych oraz osobiste preferencje. Główne obszary zainteresowań to: żywienie kobiet ciężarnych i karmiących, dietoterapia zaburzeń płodności oraz zaburzeń hormonalnych u kobiet oraz dietoprofilaktyka chorób cywilizacyjnych. W Mami Clinic prowadzi konsultacje dietetyczne z zakresu:- żywienia kobiet w czasie ciąży i laktacji
- żywienia na etapie planowania ciąży
- dietoterapii zaburzeń płodności
- dietoterapii endometriozy, zespołu policystycznych jajników, chorób tarczycy i innych zaburzeń hormonalnych
- dietoterapii zaburzeń metabolicznych tj. insulinooporność, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe
- edukacji z zakresu zdrowego odżywiania i zmiany nawyków żywieniowych
- zdrowej redukcji masy ciała

Julia Multan
fizjoterapeuta
Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Swoją przygodę pracy z pacjentami zaczęłam od prowadzenia zajęć pilates. Dzięki temu doświadczeniu nauczyłam się jak najlepiej pomagać swoim podopiecznym, jak pracuje ich ciało, jak ulżyć im w bólu. Kolejnym etapem stał się masaż, który jest genialnym uzupełnieniem tego procesu. Dzięki masażom daję nie tylko ulgę ciału ale również przyjemny relaks, spokój i odprężenie. Wykonuję przede wszystkim masaże:
Agata Chylińska
fizjoterapeuta
Magister fizjoterapii z 7-letnim stażem pracy w zawodzie. W szczególności pasjonuje się terapią kobiet w ciąży i po porodzie. Na co dzień pracuje również w Państwowym Instytucie Medycznym MSWiA specjalizując się w urazach ortopedycznych. Wykorzystując holistyczne podejście do pacjenta towarzyszy kobietom przez cały okres ciąży jak i po porodzie, niwelując występujące dolegliwości, miedzy innymi takie jak : bóle kręgosłupa , rwa kulszowa, obrzęki, rozejście mięśnia prostego brzucha… Ponad to przygotowuje kobiety do porodu zwracając szczególną uwagę na pozycje okołoporodowe, ćwiczenia mięśni dna miednicy i kontrolę oddechu. Oprócz fizjoterapii zajmuje się coachingiem zdrowia, pomagając wdrażać w życie zdrowe nawyki i realizować cele. Prywatnie pasjonatka poznawania nowych kultur poprzez aktywne podróże po całym świecie.

Małgorzata Polowczyk
Dietetyk dziecięcy
Dyplomowany dietetyk i specjalista psychodietetyki. Ukończyła również podyplomowe studia przygotowania pedagogicznego. Posiada Certyfikat Specjalisty Przyjaznego Dzieciom. Nieustannie dokształca się i bierze udział w konferencjach, aby jeszcze skuteczniej pomagać swoim podopiecznym. Pracuje zarówno z rodzicami jak i dziećmi, w trosce o ich zdrowie. Pomaga zbudować zdrowe nawyki żywieniowe, wspiera w okresie rozszerzania diety, neofobii/wybiórczości pokarmowej. Pracuje także z dziećmi z nadwagą i otyłością, a także z emocjonalnym jedzeniem. Nie patrzy na dzieci przez pryzmat tego, co jedzą. W swojej pracy stawia na relacje. Do swoich podopiecznych podchodzi indywidualnie i holistycznie. „Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam już w czasach szkolnym będąc członkiem ZHP i prowadząc gromadę zuchową. Później prowadziłam liczne warsztaty i zajęcia edukacyjne w zakresie żywienia. Współtworzyłam akcję społeczną: „Jedz Smacznie i Zdrowo”. Pracowałam z dziećmi z nadwagą i otyłością. Odbywałam praktyki w Centrum Zdrowia Dziecka. Od półtora roku prowadzę prywatną praktykę i współpracuję z Dziecięcą Akademią Dietetyczną. Prowadzę także szkolenia psychodietetyczne dla mam i kadry przedszkolnej. Do tego sama jestem mamą i wiem doskonale, że żywienie dzieci może sprawiać trudności.”
